Dzięki tym 3 prostym radom zdołasz kogoś poznać!

Categories miłość, związki
Dzięki tym 3 prostym radom zdołasz kogoś poznać!

Podobno najbardziej samotni są ludzie mieszkający w wielkich miastach. Czy zastanawiałeś się kiedyś, ilu jest wokół ludzi podobnych do Ciebie? Być może codziennie mijasz ich na ulicy lub w pracy. Może Twój sąsiad czuje się tak samo jak Ty i chciałby nawiązać kontakt, lecz nie pozwala mu na to nieśmiałość. Nie można przeżyć życia, polegając wyłącznie na innych. Weź sprawy w swoje ręce. Pokażę Ci, jak należy to zrobić!

Wykonaj pierwszy krok

To naprawdę nie boli. Jeśli to czytasz, to powiedzmy sobie szczerze – nie jesteś pewnym siebie Barneyem Stinsonem z „How I Met Your Mother”, który na każdą okazję ma gotowy tekst-otwieracz. Zresztą naprawdę tego nie potrzebujesz! Wystarczy się uśmiechnąć w dogodnej chwili – gdy druga osoba patrzy na Ciebie w autobusie, parku, kawiarni. Niewielki, ledwie zauważalny gest nie umknie uwagi dziewczyny czy chłopaka, który się Tobą interesuje. A co jeśli nie wyjdzie? Nic! Za rogiem czeka następna szansa. Uwierz mi – w Twoim mieście roi się od ludzi takich jak Ty. W końcu na siebie traficie. Nie przywiązuj do tego wielkiej wagi, to tylko uśmiech. Lepiej dostać małego kosza, niż przegapić szansę na coś pięknego. Najdłużej nie daje o sobie zapomnieć żal po nie zrobieniu czegoś, na co dostrzegliśmy okazję.

Utrzymuj kontakt wzrokowy

Gdy już poznasz dziewczynę/chłopaka i umówisz się z nim na randkę, najważniejszą częścią spotkania będzie rozmowa. Znacznie ważniejsze od jej tematu będzie jednak Twoje zachowanie. Jeśli poznaliście się przez aplikację, to będzie największy i najtrudniejszy test. Pamiętaj – kiedy spotkacie się na żywo, wszystko będzie wyglądać inaczej niż na czacie. Trudno być przygotowanym na głos, mowę ciała czy bezwarunkowe nawyki swojego partnera. Na co na pewno musisz uważać? Utrzymuj kontakt wzrokowego podczas rozmowy (nie tylko gdy mówisz – również gdy słuchasz!). Dlaczego? To czyni Cię bardziej godnym zaufania i lubianym. Zgodzisz się chyba, że na początkowym etapie każdej znajomości to kluczowe kwestie. Kobiety uwielbiają, gdy patrzy im się głęboko w oczy, a mężczyźni w pierwszej kolejności zwracają uwagę na spojrzenie partnerki. Obie płci lepiej zapamiętują obrazek niż treść rozmowy.

Życie jest jedno. Lepiej spróbować, niż żałować, że się nie spróbowało.

Pokonaj barierę dotyku

To najtrudniejszy element, ale bez niego możesz zapomnieć o tym, że znajomość wkroczy w interesujący Cię etap. Barierę dotyku pokonuje się stopniowo i nie można tego robić nachalnie. Kobiety zwykle nie lubią mężczyzn, którzy rzucają się na nie z łapami, natomiast panowie nie przepadają za paniami zbyt otwartymi od samego początku. Jak bezpiecznie rozpocząć? Najpierw może to być zwykłe dotknięcie dłoni podczas rozmowy lub delikatne przytrzymanie w pasie w celu wskazania kierunku lub zatrzymania w trakcie spaceru. Niby bardzo niewiele, ale te drobne gesty zbliżają do siebie ludzi. Dzięki nim wytwarza się komfort, który sprzyja zdrowemu rozwijaniu się relacji. Kolejny etap to przytulenie na pożegnanie – wymienne z buziakiem w policzek. Z każdym drobnym kontaktem fizycznym skraca się dystans między Wami, a tego od początku pragniesz.

SUPERTIP

Jeśli nie czujesz się na siłach i brak Ci odwagi, by wykonać trzeci krok, spróbuj wyciągnąć interesującą Cię osobę na piwo lub drinka. Z alkoholem nie należy przesadzać na początku znajomości, ale ma on również wiele zalet – na przykład sprzyja otwartości…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *